پک پذیرایی همایش را چگونه تهیه کنیم و چگونه یک همایش و یا رویداد خوب برگزار کنیم؟

ممکن است به دلایل مختلف جشن و رویداد و همایش و کارگاهی را برگزار کنید. برای برگزاری مراسم باید برنامه ریزی کرد تا به همه کار ها رسیدگی شود. همچنین باید هر کدام از کارها را به کسی سپرد تا همه کار ها در زمانشان انجام شوند. اگر همایش و یا رویداد شما نیاز به ثبت نام دارد، باید فکری به حال روش ثبت نام بکنید. یکی از مهم ترین قسمت ها، پذیرایی مراسم است. پذیرایی مراسم ممکن است به شکل پک پذیرایی باشد و یا به روش سلف سرویس و سنتی باشد. در ادامه این متن سعی می‌کنیم که به شرح چگونگی برگزاری رویداد و همایش بپردازیم.

انتخاب زمان مناسب برای مراسم

زمان برگزاری رویداد و یا همایش باید مناسب آن رویداد باشد. دقت کنید که در ایام عزا نباید مراسمی با محتویات شاد برگزار شود. ایامی مانند عید نوروز، زمان مناسبی برای برگزاری یک رویداد کاری نیست. همچنین بهتر است که مراسمات در روزهای آخر هفته برگزار شود تا افراد بتوانند راحت تر شرکت کنند. همچنین مراسم های مناسبتی باید در زمان آن مناسبت خاص برگزار شود. مهم ترین نکته در این موضوع این است که شما به مخاطبان مراسم خود نگاه کنید و با توجه به شرایط آن ها زمان مراسم را مشخص نمایید.

پیش بینی هزینه های برگزاری همایش و مراسم

برگزاری هر مراسمی، هزینه هایی در پی دارد. از پول سخنران تا هزینه بسته پذیرایی و در کل پذیرایی مراسم می‌توانند هزینه های اجرای یک مراسم باشند. همچنین هزینه اجاره مکان برگزاری هم در نظر بگیرید. گاهی اوقات ممکن است خیلی از هزینه های اجرای همایش و یا رویدادی به ذهنتان نرسد و یا کمتر براورد کنید. این موضوع باعث می‌شود به مشکل بر بخورید. برای پیشگیری از این مشکل توصیه می‌شود از افراد مجرب در برگزاری مراسم های مشابه شما کمک بگیرید. خیلی از زمان ها برای صرفه‌جویی پذیرایی مراسم را حذف می‌کنند و پک پذیرایی به شرکت کنندگان داده نمی‌شود که اصلا این روش توصیه نمی‌شود.

پذیرایی مراسم مهمانو در جلسه ها
محاسبه درست هزینه های یک مراسم بسیار مهم است

مشخص کردن روش های تامین سرمایه برگزاری رویداد

بعد از مشخص شدن کل هزینه های مراسم، باید روش های تامین سرمایه هزینه ها مشخص شود. در خیلی از همایش ها، سازمان برگزارکننده هزینه های مراسم را بر عهده می‌گیرد. در بسیاری از کارگاه ها و رویداد های آموزشی هزینه ها توسط فروش بلیط ورودی به شرکت کنندگان تامین می‌شود. در بسیاری از مراسم های خیرخواهانه، هزینه برگزاری توسط افراد خَیِر و یا سازمان های خیریه تامین می‌شود.

تعیین روش های اطلاع رسانی مراسم

روش های اطلاع رسانی به مخاطبان هدف آن همایش و رویداد بستگی دارد. برای مراسمی که مخاطبان آن فقط از یک سازمان خاصی هستند، اطلاع رسانی داخل همان سازمان به صورت شفاهی و یا کتبی کفایت می‌کند. اما برای مراسم هایی که مخاطبان آن پراکنده هستند روش های مختلفی وجود دارد. از ارسال ایمیل تا ارسال پیامک و تبلیغ روی بنر های شهری گزینه های شما هستند. سایت ایوند یک گزینه خوبی برای اطلاع رسانی است. این سایت برای ثبت نام هم توصیه می‌شود. در داخل تبلیغات معمولا به محتوای مراسم اشاره می‌کنند.

روش های ثبت نام در رویداد

یکی از بهترین روش های ثبت نام سایت ایوند با امکانات بسیار گسترده است. همچنین ثبت نام های حضوری برای رویداد های خاص می‌تواند مفید باشد. برخی از برگزارکننده ها هم در زمان و مکان رویداد ثبت نام می‌کنند که این مورد اصلا توصیه نمی‌شود. زیرا در براورد هزینه ها و فضای محل برگزاری، احتمال خطا وجود دارد.

تعیین برنامه کلی برگزاری همایش

با توجه به برنامه مراسم باید برنامه ریزی کرد. برنامه ریزی باید دارای دو ویژگی اصلی باشد:

اول این که تمام کارهایی که باید انجام شود را شامل شود. یعنی با انجام آن هیچ کم و کاستی در اجرای یک همایش وجود نداشته باشد.

دوم این است که برنامه ریخته شده قابلیت اجرای صد در صد داشته باشد. بهترین برنامه ریزی اگر نشود اجرا کرد هیچ ارزشی ندارد! برای همین باید با توجه به توانمندی های موجود و قابلیت افراد برگزارکننده برنامه ریزی را انجام داد.

در ابتدا باید ریز تمام کارهایی که باید انجام شود لیست شود. از دعوت سخنران تا پذیرایی مراسم و تقسیم پک پذیرایی قابلیت برنامه ریزی دارند. سپس با توجه به قابلیت افراد، هر کاری به شخصی واگذار شود. نکته مهم این است که زمان‌بندی اجرای کارها باید به گونه ای باشد که به مشکل بر نخورید. در ادامه به انتخاب افراد و تیم اجرایی اجرای برنامه ریخته شده می‌پردازیم.

بسته پذیرایی مهمانو در همایش
برنامه ریزی مراسم باعث افزایش نظم در کار می‌شود

انتخاب تیم اجرایی مناسب مراسم

باید تیمی توانمند برای برگزاری مراسمات انتخاب نمود. نکته خیلی مهم این است اعضای تیم اجرایی نباید توانمندی شبیه هم داشته باشند. بلکه باید مکمل و کامل کننده یکدیگر باشند. زیرا اجرای یک مراسم دارای قسمت های مختلف است و هر قسمت آن نیازمند توانایی خاصی است. دقت کنید که در همایش ها و مراسم های بزرگ جای آزمون و خطا نیست! یعنی باید در قسمت های مختلف مراسم از افراد دارای تجربه در آن حوزه استفاده نمود. اما در مراسم های کوچک این مورد خیلی ایرادی ندارد. مثلا در مراسم ۲۰۰۰ نفری تجلیل از فردی برای پذیرایی مراسم نباید از فردی که تا حالا پذیرایی مراسمی را انجام نداده در راس این کار استفاده نمود. همچنین آماده نمودن بسته پذیرایی برای این تعداد کار هرکسی نیست. البته در ادامه بیشتر در مورد پذیرایی مراسم صحبت می‌کنیم.

خرید پک پذیرایی مهمانو
پذیرایی مراسم

انجام پذیرایی مراسم به بهترین شکل ممکن

پذیرایی مراسم یکی از قسمت های مهم یک همایش و یا رویداد و مراسم است. برخی افراد به شکل سلف سرویس پذیرایی می‌کنند و برخی هم بسته پذیرایی توزیع می‌کنند. در مراسم با تعداد بالا توصیه اکید می‌شود که از بسته پذیرایی استفاده شود و سلف سرویس نباشد. زیرا به علت زیاد بودن جمعیت باعث هجوم افراد به پذیرایی و در دسترس نبودن پذیرایی برای خیلی از افراد می‌شد.

بسته پذیرایی برای مراسم معمولا دارای میوه، نوشیدنی، کیک یا شیرینی و سایر اقلام خوراکی است. همچنین در این پک پذیرایی از چاقو پلاستیکی نیز برای خوردن میوه استفاده می‌شود. در مراسم های بزرگ معمولا پک پذیرایی را به صورت آماده از شرکت های متخصص این کار تهیه می‌کنند. حتی در مراسم های کوچک همین کار را انجام می‌دهند چون پک پذیرایی این شرکت ها بسیار حرفه ای و زیبا تهیه شده است. دلیل این اتفاق هم مشخص است، زیرا آن ها متخصص اینکار اند و سال ها این کار را انجام داده اند. در ادامه این متن بهترین شرکت ارائه دهنده بسته پذیرایی وپذیرایی مراسم را معرفی می‌کنیم.

مهمانو؛ بهترین شرکت ارائه پذیرایی مراسم ها و تهیه بسته پذیرایی

مهمانو حرفه ای ترین شرکت ارائه دهنده بسته پذیرایی است. این شرکت برای همایش های بزرگترین و معتبرترین شرکت های کشور در تعداد بالا بسته پذیرایی آماده تهیه کرده است. بیش از ۹۵ درصد این شرکت ها از پذیرایی مراسم مهمانو رضایت کامل داشتند. پک پذیرایی های مهمانو تنوع زیاد دارد و شما دستتان در انتخاب باز است. مهمانو یک فروشگاه اینترنتی است که فعلا در تهران و کرج خدمت رسانی می‌کند. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری پک پذیرایی خود را اینترنتی سفارش دهید. در قسمت بعدی نحوه ثبت سفارش پک پذیرایی مهمانو را آموزش می‌دهیم.

خرید پذیرایی مراسم از مهمانو
مهمانو تولید کننده بهترین پک پذیرایی

نحوه ثبت سفارش پک پذیرایی و انواع پذیرایی مراسم در مهمانو

شما در ابتدا وارد سایت مهمانو شوید. سپس پک پذیرایی مورد نظر خود را از بین گزینه ها اتخاب کنید. شما می‌توانید از پک پذیرایی های پیشنهادی انتخاب نکنید و خودتان پک پذیرایی مورد نظر خودتان را از اقلام خوراکی متنوع مهمانو بچینید. بسته پذیرایی مورد نظرتان را انتخاب کنید. به تعداد مورد نیاز از بسته پذیرایی مورد نظر سفارش دهید. سپس آدرس و زمان دریافت بسته پذیرایی را وارد کنید. در صورت بروز مشکل و یا برای مشاوره گرفتن در مورد بسته پذیرایی و پذیرایی مراسم خود با شماره ۸۸۶۱۲۶۱۳ تماس بگیرید. شما به راحتی و با چند کلیک می‌توانید بهترین پذیرایی مراسم را تجربه کنید. بسته پذیرایی مهمانو در شکیل ترین بسته بندی و با ربانی زیبا در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مهامنو همیشه با پک پذیرایی خود کنار شماست

فروشگاه اینترنتی مهمانو به خود می‌بالد که در انواع مراسم های مختلف در کنار سازمان ها و مردم عزیزمان بوده است. این شرکت با بسته پذیرایی خود همیشه کنار روزهای سخت و شیرین سازمان و شرکت ها بوده است. شما ممکن است در انواع کارگاه ها و یا رویداد ها پک پذیرایی زیبا مهمانو را دیده باشید و پذیرایی مراسم مهمانو را تجربه کرده باشید. مهمانو سعی کرده روزبه‌روز کیفیت بسته پذیرایی خود را ارتقا دهد و اقلام خوراکی باکیفیتی استفاده کند. امیدواریم از پک پذیرایی مهمانو راضی باشید.

جهت مشاهده پک های پذیرایی آماده روی لینک های زیر کلیک کنید:

بسته پذیرایی میان وعده ۴

بسته پذیرایی میان وعده ۵

بسته پذیرایی اقتصادی ۳

بسته پذیرایی اقتصادی ۴

لینک خرید از سایت مهمانو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *