کارآفرینی در دوران رکود

این روزها همه ی افراد به نوعی تاثیر نوسانات اقتصادی را در زندگی روزمره و کسب و کار خود به وضوح احساس می کنند. به طوری که بسیاری از افراد که قصد توسعه کسب و کار خود را داشتند و یا تصمیم به آغاز ایده ای نوآورانه را داشتند از انجام آن منصرف شدند و یا حداقل آن را به تعویق انداختند.

البته توجه به این نکته خالی از لطف نیست که به طور عادی رکود و کاهش درآمد برای همه کسب و کارها در دوره هایی از زمان پیش می آید که معمولا با افزایش قیمت مواد اولیه و نیروی انسانی آغاز می شود و در نهایت با کاهش سود و فروش معمولا حیاط کسب و کار را به مخاطره می اندازد که البته در بسیاری مواقع با مدیریت صحیح می توان بحران را بهتر مدیریت کرد ولی زمانی که به طور عمومی رکود اقتصادی گریبان گیر جامعه می شود افراد و تاثیر کسب وکارها بر روی یکدیگر سبب پیچیدگی در مدیریت اوضاع می شود .

مهمانو به عنوان استارت آپی در حوزه پذیرایی در همین اوضاع رکود اقتصادی با ایده نوآورانه و با شناخت صحیح از بازار شروع به کار کرد و توانست در کمتر از ۱ سال به رشد قابل ملاحظه ای دست یابد.

نکته ای که در این دوران وجود دارد این است که نیاز افراد به خرید کردن از بین نرفته است و فقط رفتار آنها در خرید کردن تغییر می کند و با توجه به رفتار جدید مشتریان و همچنین خلاقیت در اجرای ایده های جدید و ترکیبشان با سایر کسب و کارها می تواند اوضاع کسب و کار را بهبود بخشید. امیدواریم شما نیز با بررسی و توجه به این نکته، موفق به حفظ و توسعه و کسب و کارتان شوید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *